כל מה שצריך לדעת על נוהל הליך גילוי מרצון בעבירות מס

מהו הליך גילוי מרצון? למי הוא מיועד? מהם יתרונותיו ומהם השירותים המשפטיים המוצעים לכם במשרד עורכי הדין-מיכל סגל בעניין זה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

רשויות המס ופקודת מס הכנסה

פקודת מס הכנסה המונהגת בישראל מחייבת את כל אזרחי המדינה לדווח לרשויות המיסים (מס הכנסה ומע"מ) בצורה המדויקת ביותר על כל הכנסותיהם. העלמה, השמטה או דיווח כוזב של ההכנסות מהוות עבירות מס מהותיות בגינן רשויות המס רשאיות לנקוט בהליכים פליליים כנגד מבצעי העבירה. בחלק מהמקרים, ההליך הפלילי עלול להבשיל לכדי הגשת כתב אישום, הרשעה, הטלת קנסות כספיים  ואף מאסר בפועל.

עבור כל אותם אזרחים אשר אינם מדווחים לרשויות המס על הכנסותיהם ו/או עבור כל אותם אלו אשר אינם מגישים דיווחים מדויקים, עומדת האפשרות להימנע מנקיטת הליכים פליליים כנגדם וזאת באמצעות הליך המכונה: גילוי מרצון.

מהו הליך גילוי מרצון ולמי הוא מיועד?

בשנת 2005 פרסמה רשות המיסים את נוהל הליך גילוי מרצון במסגרתו עומדת לרשות מבצעי עבירות מס מהותיות האפשרות לתקן את דרכיהם בדיעבד, למסור דיווחים מתוקנים אודות הכנסותיהם ולשלם את המס הנדרש מבלי שרשויות המס ינקטו בהליכים פליליים כנגדם. אפשרות זו מיועדת אך ורק למבצעי עבירות מס מהותיות כגון: התחמקות מתשלום מס, העלמה ו/או השמטה של הכנסות, ניהול ספרים כוזב וכדומה.

בהליך "גילוי מרצון" הקודם אשר הסתיים במהלך שנת 2017, דווחו על ידי תושבי ישראל הכנסות בשווי של כ- 25 מיליארד שקלים, ובכך נחסכו הגשות של אלפי כתבי אישום כנגד החייבים. נוהל גילוי מרצון חדש עתיד להתפרסם במהלך חודש ינואר 2018 וזה הזמן לבחון את נכונותכם והתאמתכם לקריטריונים השונים הנדרשים להליך גילוי מרצון.

עו"ד מיכל סגל- משרד עורכי דין בתחום עבירות מס
אנו במשרד עורכי הדין- מיכל סגל, עוסקים ומתמחים בתחום עבירות המס המהותיות ובין יתר השירותים המשפטיים המוצעים על ידינו תוכלו למצוא שירות ייעודי להגשת בקשות לקיומו של הליך גילוי מרצון מצידכם. שירות זה מאפשר גם לכם לבחון באופן המקיף והמקצועי ביותר את כל הסוגיות המשפטיות בנושא, לבחון את התאמתכם להליך ולפעול בנמרצות ותוך הימנעות מהפללה עצמית להשלמת ההליך ללא נקיטת הליכים פליליים כנגדכם.
חקירה פלילית
מיכל סגל
עורכת-דין

חשוב לנו שגם אתם תדעו:

הזכות להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום דיני מיסים, הנה זכות יסוד בסיסית והיא עומדת לרשותכם מרגע העלאת החשדות ו/או האישומים כנגדכם.

לייעוץ משפטי צור קשר היום
רוצים לדעת יותר על נוהל הליך גילוי מרצון בעבירות מס?

אנחנו כאן בשבילכם. חייגו עכשיו: 052-263-5488

אודות

מיכל סגל-משרד עורכי דין, הנו משרד בוטיק המתמחה בתחום הפלילי, בגישור ובליווי נפגעות עבירה. המשרד מנוהל על ידי עורכת הדין –מיכל סגל, בעלת תואר שני במשפטים LLM ובעלת ניסיון מעשי מוכח בניהול תיקים וערכאות הן בתחום הדין הפלילי והן בתחום עבירות המס על כל היבטיהם.