360 מעלות של חיסיון משפטי כל מה שצריך לדעת על חיסיון עו"ד פלילי ולקוח

חיסיון עו"ד פלילי-לקוח הנו עיקרון משפטי שמטרתו להטיל חיסיון מוחלט על כל המידע אותו מוסר הלקוח לעורך דינו. עיקרון זה מונהג מהרגע הראשון לפגישת הייעוץ המשפטי הנערכת בין עורך הדין הפלילי ללקוח והוא תקף לאורך כל תקופת הליווי והייצוג המשפטי.

מטרות החיסיון

החיסיון בין עורך דין פלילי ללקוח, מיועד בראש ובראשונה למטרות מסירת מלוא המידע מהלקוח לעורך הדין אודות החשדות ו/או האישומים המופנים כנגדו. מידע זה עשוי לשמש את עורך הדין לצרכי התווית אסטרטגיה משפטית נכונה למטרות הטיפול המשפטי בעניינו של הלקוח. במקביל, החיסיון המוחלט על מלוא הדברים הנמסרים על הלקוח לעורך הדין הפלילי, מסייעים לאחרון לגבש קו הגנה לאורך כל שלבי ההליך הפלילי, לרבות, שלבי החקירה הפלילית בטרם הגשת כתב אישום.

היקף החיסיון

חיסיון עו"ד פלילי-לקוח, תקף לכל אותם הדברים הנמסרים בעל פה ו/או בכל אמצעי תקשורת אחר בין הצדדים, לרבות, מידע המועבר בכתב, מידע המועבר באמצעיים קוליים ומידע המועבר באמצעים מוסרטים. מרגע החלת החיסיון, רשויות החוק אינן רשאיות לבצע חיפוש אחר ראיות ו/או מידע הקשור לחשדות ו/או האישומים המופנים כנגד הלקוח.

החיסיון נותר בתוקף גם לאחר תום ההליך הפלילי המתנהל כנגד הלקוח וגם לאחר תקופת ריצוי עונש המאסר במקרה של הרשעת הלקוח. מנגד, החיסיון מוסר בהתאם לרצונו החופשי של הלקוח ו/או במקרים בהם עורך הדין מגיש תביעה כנגד הלקוח בגין אי-תשלום שכר הטרחה אשר נקבע בין הצדדים.

זומנתם או נעצרתם לצרכי חקירה פלילית?

אנחנו כאן בשבילכם. חייגו עכשיו: 052-263-5488

מענה משפטי מסביב לעשון

כאן בשבילך

360 מעלות בהגנה משפטית

מיכל סגל- משרד עורכי דין: 360 מעלות של חיסיון משפטי לאורך כל הדרך!
אנחנו במשרד עורכי הדין-מיכל סגל, מקפידים על החלתו של עיקרון החיסיון מהרגע הראשון של שלבי הטיפול המשפטי בענייניו של כל אחד ואחת מלקוחותינו. במקרים מסוימים, אנו דואגים להעביר לרשותנו את כל מסמכי וממצאי המידע הרלוונטיים לצרכי הטיפול הנכון והראוי בלקוח.
חקירה פלילית
מיכל סגל
עורכת-דין

חשוב לנו שגם אתם תדעו:  

עורך הדין הפלילי מחויב בהסרת החיסיון ומסירת המידע העומד לרשותו לידי רשויות החוק בכל אותם מקרים בהם נחשף בפניו מידע המעיד על כוונת הלקוח לבצע דבר עבירה פלילית.

לייעוץ משפטי צור קשר היום
רוצים לדעת יותר על עיקרון החיסיון בין עו"ד פלילי ללקוח?

אנחנו כאן בשבילכם. חייגו עכשיו: 052-263-5488

אודות

מיכל סגל-משרד עורכי דין, הנו משרד בוטיק המתמחה בתחום הפלילי, בגישור ובליווי נפגעות עבירה. המשרד מנוהל על ידי עורכת הדין –מיכל סגל, בעלת תואר שני במשפטים LLM ובעלת ניסיון מעשי מוכח בניהול תיקים וערכאות הן בתחום הדין הפלילי והן בתחום עבירות המס על כל היבטיהם.